10 – те най

10-те най-добри спортисти на

СУ ”Никола Симов” – 

гр. Търговище 

за 2020 година

На ежегодната церемония по награждаване на 10-те най-добри спортисти за 2019г., възпитаници на Спортно училище „Никола Симов”,гр.Търговище.

Официални гости бяха:

Г-н Митко Стайков – Областен управител на гр.Търговище.;

Г-жа Елка Станчева – Началник Регионално управление на образованието гр.Търговище.

Както и треньори, учители и родители подпомогнали талантите на Спортно училище „Никола Симов”,гр.Търговище.

Поздрав към всички нас бе направен от спортен клуб по гимнастика „ТОРНАДО‘‘.

  1. Ивана Петрова – Вдигане на тежести в категория до 45кг.                             2-ро място Европейско първенство –Батуми, Грузия за жени                       1-во място – Сливен държавно лично първенство;                                           1-во място Държавно лично първенство гр. Хасково                         Треньор Илиян Събев
  2. Теодор Трифонов –спортна гимнастика                                                                1-во място Купа България – многобой гр. Пловдив(халки, висилка )        – участие на Световно първенство за младежи -Унгария, Гьор                   1-во място Републиканско първенство -многобой (халки, висилка , прескок и кон с гривни )                                                                                                  – участие на Европейски-Олимпийски фестивал Баку-Азърбайджан        – участие на Международен турнир Нови Сад-Сърбия                                      3 -то място -многобой и 1-во място отборно класиране;
  3. Сали Салиев – свободна борба;                                                                                   1-во място ДЛОШ                                                                                                               2-ро място Балканиада                                                                                                       3-то място ДЛП                                                                                                                   9-то място ЕП;                                                                                                                   Треньор Мариян Стойнев
  4.  Валентин Малакчиев – спортна стрелба – пистолет -Юноши младша; 1-во място Държавно Първенство– МК 50м.                                                        1-во място Държавно Първенство МК 30+30                                                       1-во място МК 25м. бърза стрелба                                                                   Треньор Филип Стоянов
  5.  Цветослав Макавеев – спортна стрелба пневматичен пистолет                   1-во място международен народен турнир- Сърбия                                         3-то място Държавно първенство МК 25м. бърза стрелба                     Треньор Филип Стоянов
  6. Симона Събева –  вдигане на тежести                                                                           4 – то място Държавно лично отборно първенство –Сливен                           1-во място Държавно лично първенство –Хасково                                           – участие в международен турнир Русе                                                                       Треньор Илиян Събев
  7. Ахмед Ахмедов – борба свободен стил момчета                                                 3-то място Държавен личен отборен шампионат                                                 1-во място турнир „Лютфи Ахмедов”                                                                           Треньор Мустафа Черкезов
  8. Айлен Ахмедова  – борба свободен стил -възрастова група кадетки           3-то място Държавно лично първенство                                                                 – участие в Европейски младежки олимпийски фестивал Баку Азърбайджан                                                                                                                   Треньор Мариян Стойнев
  9. Сара-Габриела Танева– спортна стрелба пистолет                                          2-ро място Държавно Първенство – пневматично  оръжие                         2-ро място Държавно Първенство  – МК 25м. пистолет                                 1-во място ДТ „Дръстър” гр. Силистра                                                                Треньор Моника Костова   
  10.  Виктор Дичев –спортна стрелба пушка                                                                 2-ро място на  –ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО – Мк 50м. „легнал”                   2-ро място – ДЪРЖАВЕН ТУРНИР – Дръстър, гр.Силистра                           2-ро място – Държавен турнир–гр. Търговище                                           Треньор Деяна Асенова
    1. 10. Петър Стоянов – спортна стрелба пистолет

    1-во място ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО  – МК 25м. момчета                     Треньор Филип Стоянов


10-те най-добри спортисти на

СУ ”Никола Симов” – 

гр. Търговище 

за 2017 година

На 17. 01. 2018 година  Спортно училище „Никола Симов“ награди 10- те най- добри спортисти за 2017 година

На тържеството по награждаването присъстваха :

Областния управител на област Търговище Г- н Митко Стайков;

Кмета на община Търговище Г- н Дарин Димитров;

Началник РУО Търговище Г- жа Елка Станчева;

Директор Дирекция „Хуманитарни дейности“ при община Търговище Г- н Косьо Костов;

Старши експерт по ФВС към РУО Г- жа Мариана Стефанова

Директорът на училището Г- н Кольо Калев накратко запозна присъстващите със спортните резултати за 2017 година. През годината учениците от Спортно училище постигнаха:

От държавните първенства 16 златни, 10 сребърни и 12 бронзови медала.

На световното първенство по спортна стрелба за девойки Мирослава Минчева завоюва вицешампионска титла.

Мирослава Минчева и Ивана Петрова станаха европейски шампионки съответно по спортна стрелба и вдигане на тежести.

Десетте най- добри спортисти за 2017 на Спортно училище „Никола Симов“ са:

1 място – Мирослава Минчева- спортна стрелба

2 място – Ивана Петрова- вдигане на тежести

3 място – Теодор Трифонов- спортна гимнастика

4 място – Йордан Георгиев- борба свободен стил

5 място – Денис Зекериев- борба свободен стил

6 място -Деница Минчева- спортна стрелба

7 място – Симона Събева- вдигане на тежести

8 място – Атанас Атанасов- вдигане на тежести

9 място -Неждет Исмаилов- борба свободен стил

10 място -Айдънджан Исов- борба свободен стил

 

Вашият коментар